Krzysztof Lipiński

Moją rolą jest „ogarnięcie” wszelkich tematów związanych z P&L, BS, CF, NWC, FS, ACT, BUD, FC, LO,   LTP, TP, ICP, GS, NS, G2N, D&R, GP, GM, OPEX, EBITDA, EBIT, PBT, PAT, CIT, VAT, WHT, DAC6, CRISAM, IFRS, PAS, 1-OFF, MBR, LTS, BCS, SAP, FTEs, HC, BC, NPV, ROI, IRR, CAGR, WACC, PO, M&A, oczywiście wszystko ASAP.

Cenię sobie fakt, że pracuję z ludźmi, którzy są super fachowcami w swoich dziedzinach. Cenię sobie to, że mamy możliwość pracowania przy wielu ciekawych projektach, w różnorodnych zespołach. Daje to możliwość rozwoju i oderwania się od codziennych, powtarzających się zadań. Bardzo jestem zadowolony z tego, że mamy w pracy atmosferę wzajemnego szacunku i sympatii. Cieszy mnie to, że wszyscy wspólnymi siłami ciągniemy wózek o nazwie Stada w tym samym kierunku: Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.


Zanim dołączyłem do Stady, przez 8 lat pracowałem w firmach farmaceutycznych. Byłem szefem controllingu w GSK Polska oraz CFO na region CEE w Accord Healthcare. Wcześniej spędziłem kilka lat na różnych stanowiskach finansowych w Grupie Heineken zarówno w Warszawie jak i w centrali w Amsterdamie. A początkowe kilka lat mojej aktywności zawodowej spędziłem w consultingu w EY oraz w PwC. To czego nauczyłem się we wszystkich tych firmach to fakt, że najważniejszy jest człowiek i zespół. Dlatego staram się dobierać do zespołu osoby, które wprowadzają dobrą atmosferę oraz które są mistrzami w swoich dziedzinach i od których ja jestem w stanie czegoś się nauczyć. Wyznaję zasadę - “If you are the smartest person in the room, you are in the wrong room.”

Czas wolny? Przy trójce dzieci, zamiast wolnego czasu, ma się drugi etat w domu. Tak więc, w wolnym czasie uwielbiam przypominać sobie druga zasadę dynamiki, analizować przyczyny i skutki Hołdu Pruskiego oraz pisać literki starając się nie wychodzić poza linię 😉. Poza tym bardzo lubię dobrą książkę i dobry film czy spektakl w teatrze. A gdy trafia się taki prawdziwy wolny czas to staram się go spędzić aktywnie, na przykład żeglując lub jeżdżąc na nartach