Karol Kobyliäski

Zajmuję stanowisko Dyrektora Działu Medyczno-Regulacyjnego. Wraz z zespołem odpowiadam za obszary: Regulatory Affairs, Pharmacovigilance, Quality Assurance, Medical Information oraz Business Development & Portfolio Management. Na co dzień współpracuję z zespołem inspirujących ludzi, których zaangażowanie oraz wartości tworzą świetną atmosferę, a tym samym przyczyniają się do budowania kultury wzrostu i wyników STADA Poland.

Branża farmaceutyczna uznawana jest za jedną z najbardziej konkurencyjnych, dlatego cenię ścisłą współpracę pomiędzy zespołami w ramach jednej z czterech wartości firmy: ONE STADA, dzięki której możemy wzajemnie czerpać z różnorodnych perspektyw i doświadczeń każdego z nas. To co najbardziej mnie zaskoczyło w STADA to bardzo szerokie portfolio produktów od leków innowacyjnych w terapii bólu, poprzez leki stosowane w chorobach sierocych, leki biopodobne, leki generyczne, leki stosowane bez recepty, wyroby medyczne, aż po suplementy diety – z perspektywy osoby pracującej w dziale Medyczno-Regulacyjnym ta różnorodność zapewnia ciągły rozwój w ramach nieustannie zmieniającego się otoczenia prawnego we wszystkich tych obszarach branży farmaceutycznej.

W branży farmaceutycznej pracuję od 15 lat i posiadam bardzo bogate doświadczenie z szeroko pojętego obszaru Regulacyjno-Medycznego. Zajmowałem stanowiska o coraz większej odpowiedzialności w kilku firmach farmaceutycznych, w tym także konsultingowych. Najważniejsze doświadczenia to Biogen Poland jako Kierownik ds. Rejestracji i Jakości, Sol-Millennium Europe jako Starszy Kierownik ds. Rejestracji i Jakości, IQVIA jako Globalny Kierownik Projektów Regulacyjnych, czy Alcon Polska jako Kierownik Działu Rejestracji. Z wykształcenia jestem farmaceutą i menadżerem. Ukończyłem również studia doktoranckie z ekonomii.

 

Czas wolny spędzam z rodziną na wspólnych wyjazdach. Prywatnie inwestuję na giełdzie amerykańskiej w spółki biotechnologiczne. Uwielbiam majsterkować i wykonywać prace do-it-yourself na ogródku działkowym. Gdy czas na to pozwala gram w golfa.

 

Dołączyłem do firmy STADA we wrześniu 2022 roku.