RAFAŁ LUDWIKOWSKI

Piastuję stanowisko Dyrektora Działu RX i Portfolio STADA. W praktyce  odpowiadam za zarządzanie Zespołem Sprzedaży i Marketingu STADA RX, strategię i taktykę BU RX, jak również za decyzje dotyczące wprowadzania na rynek polski produktów z portfela STADA oraz za negocjacje z Komisją Ekonomiczną Ministerstwa Zdrowia warunków refundacji wybranych leków RX.

W pracy w naszej organizacji cenię najbardziej możliwość podejmowania decyzji i branie za nie odpowiedzialności. Współpraca na co dzień z różnymi ludźmi zaangażowanymi w budowanie ONE STADA dodaje mi wielkiej energii i sprawia, że mam wielki „fun” i satysfakcję z pracy.

Od 20 lat jestem menadżerem, pracując na różnych stanowiskach w działach komercyjnych takich firm jak TEVA, KRKA, ACCORD, budując Zespoły oraz zarządzając marketingiem lub marketingiem i sprzedażą. W pracy najważniejsi są dla mnie ludzie oraz wartości, które towarzyszą mi przez lata – wiedza, współpraca, zaangażowanie, konsekwencja w działaniu oraz szacunek dla współpracowników.

Wolny czas spędzam z rodziną oraz z przyjaciółmi. Jestem wielkim miłośnikiem muzyki rockowej, jazzu oraz dobrego kina. Relaksuję się pracując w ogrodzie. Sport wyczynowy zamieniłem parę lat temu na rekreacyjny