STADA finalizuje przejęcie firmy Walmark

  • 18.01.2021

STADA finalizuje przejęcie firmy Walmark, tworząc mocne portfolio w Europie Środkowej

Walmark jest wiodącą firmą z branży ochrony zdrowia konsumentów w Europie Centralnej, z oddziałami w dziewięciu krajach UE i sprzedażą do ponad 40 państw. Wraz z przejęciem firmy Walmark, tworzymy mocne portfolio w Europie Środkowej oraz rozszerzamy strefę naszych operacji biznesowych – wyjaśnia CEO STADA Peter Goldschmidt. Transakcja pozwoli także na poszerzenie oferty STADA w sektorze ogólnodostępnych preparatów zdrowotnych.

Bad Vilbel, 5 marca 2020 – STADA Arzneimittel AG ogłasza zakończenie procedury wcześniej zapowiadanego przejęcia firmy Walmark od Mid Europa Partners. Dzięki połączeniu firm, STADA znacząco zwiększy swoje globalne portfolio produktowe przez włączenie oferty Walmarku, obejmującej szeroki zakres produktów (witaminy i minerały, produkty zdrowotne dla dzieci, kobiet i mężczyzn, ochrona stawów, układu trawiennego, środki na kaszel i przeziębienie).

STADA i Walmark stworzą wspólnie silne portfolio w Europie Środkowej: ze strategią wzrostu firmy STADA i naciskiem na innowację firmy Walmark, włączamy kolejne kraje do naszego biznesu i zdecydowanie dążymy do naszego głównego celu – aby zostać liderem na rynku preparatów ochrony zdrowia i generyków w Europie – tłumaczy Peter Goldschmidt.

Walmark jest producentem znanych, wiodących preparatów zdrowotnych w Europie Środkowej. Założony w 1990, z siedzibą w Czechach, z oddziałami w dziewięciu krajach UE: Czechach, na Słowacji, w Polsce, na Węgrzech, w Bułgarii, Rumunii, na Litwie, Łotwie i w Estonii, sprzedaje swoje produkty w ponad 40 krajach świata. Firma zatrudnia ponad 540 osób, w tym około 150 w zakładzie produkcyjnym w Trzyńcu.

Planujemy włączenie wysokiej jakości zakładu produkcyjnego spółki Walmark w Trzyńcu do swojej globalnej sieci produkcyjnej. Co więcej, planujemy tam także wytwarzać wybrane produkty STADA, aby wykorzystać doświadczenie zespołu w Trzyńcu i wspierać globalny wzrost produkcji – oświadczył Miguel Pagan Fernandez, CTO firmy STADA.

Przejęcie firmy Walmark, wzbogaci portfolio polskiego oddziału firmy STADA, co z kolei wzmocni naszą pozycję na krajowym rynku suplementów i leków bez recepty – szczególnie w segmencie preparatów na kaszel i przeziębienie. W przyszłości będziemy obecni w 11 kategoriach na tym rynku, pozostając wierni naszej misji dostarczania naszym klientom produktów wysokiej jakości w przystępnej cenie – zapowiada Krzysztof Stec, Dyrektor Generalny STADA Poland.

O spółce STADA Arzneimittel AG

Grupa STADA Arzneimittel AG z siedzibą w Bad Vilbel w Niemczech realizuje strategię opartą na dwóch filarach: produktach generycznych, w tym lekach specjalistycznych oraz produktach leczniczych bez recepty. STADA Arzneimittel AG sprzedaje produkty w ok. 120 krajach świata. W roku finansowym 2018 wartość sprzedaży netto grupy wyniosła 2 330,8 mln euro, a wynik finansowy przed odsetkami, opodatkowaniem, deprecjacją i amortyzacją (EBITDA) – 503,5 mln euro. Według stanu na 31 grudnia 2018 r. STADA zatrudnia 10 416 osób na całym świecie.

Więcej informacji dla mediów:

STADA Arzneimittel AG / Media Relations / Stadastrasse 2-18 / 61118 Bad Vilbel, Niemcy Telefon: +49 (0) 6101 603-165 / Faks: +49 (0) 6101 603-215 / E-mail: press@stada.de Zapraszamy także na naszą stronę internetową: www.stada.com/press

Więcej informacji dla uczestników rynku kapitałowego:

STADA Arzneimittel AG / Investor & Creditor Relations / Stadastrasse 2-18 / 61118 Bad Vilbel, Niemcy / Telefon: +49 (0) 6101 603-4689 / Faks: +49 (0) 6101 603-215 / E-mail: ir@stada.de
Zapraszamy także na naszą stronę internetową: www.stada.com/investor-relations