STADA rozszerza działalność komercyjną Consumer Healthcare

  • 18.01.2021

STADA rozszerza działalność komercyjną Consumer Healthcare w Polsce o marki Orofar, Cholinex i Venoruton

  • Dzięki globalnej akwizycji wielu produktów od GlaxoSmithKline (GSK), w dniu 1 czerwca STADA Poland przejęła marketing trzech marek, znacznie poszerzając swoje portfolio Consumer Healthcare w Polsce.
  • Preparaty na ból gardła Orofar i Cholinex oraz Venoruton na problemy żylne nóg wzbogacają ofertę STADA Poland zarówno dla pacjentów jak i aptek.
  • Peter Goldschmidt, Prezes Zarządu STADA: “Przejęcie uznanych markowych produktów od GSK wzmocniło naszą pozycję jako wiodącego gracza w segmencie ochrony zdrowia konsumentów na świecie. Wprowadzając te wysokiej jakości marki na nasze kluczowe rynki, takie jak Polska, realizujemy naszą misję zaufanego partnera w trosce o zdrowie ludzi.”

Piaseczno, 8 czerwca 2020 r. – Z dniem 1 czerwca 2020 r. STADA Poland przejęła od GSK marketing marek Orofar, Cholinex i Venoruton, znacznie poszerzając swoje portfolio Consumer Healthcare w Polsce.

Pastylki Orofar MAX zawierają chlorek cetylopirydyny i chlorowodorek lidokainy, które skutecznie łagodzą ból gardła, natomiast produkty Cholinex są oparte na salicylanie choliny. Marki Orofar, Cholinex uzupełniają istniejącą ofertę firmy STADA Polska w zakresie kaszlu, przeziębienia i bólu gardła, która obejmuje preparaty Flustad MAX, Flurbifex oraz Snup spray do nosa.

Obecnie w portfolio STADA Poland znajduje się również marka Venoruton na bazie okserutyny, stosowana w niewydolności żylnej.

STADA Poland zamierza wykorzystać swoją rozległą wiedzę z zakresu sprzedaży i marketingu do wsparcia tych trzech popularnych marek w aptekach.

Jako globalny dostawca leków generycznych i produktów ochrony zdrowia z siedzibą w Bad Vilbel w Niemczech, Grupa STADA przejęła na początku tego roku od GlaxoSmithKline (GSK) portfel 15 produktów OTC w ponad 50 krajach.

“Nabycie od GSK silnych markowych produktów umocniło naszą pozycję jako wiodącego gracza w segmencie ochrony zdrowia konsumentów na świecie. Cieszę się, że obecnie oficjalnie przejmujemy marketing tych wysokiej jakości produktów na naszych głównych rynkach, takich jak Polska, i w ten sposób po raz kolejny wypełniamy naszą misję dbania o zdrowie ludzi jako zaufany partner”, powiedział Peter Goldschmidt, Prezes Zarządu STADA.

Krzysztof Stec Dyrektor Generalny STADA Polska dodaje: “Marketing produktów Orofar, Cholinex i Venoruton stanowi definitywny krok w rozwoju portfolio STADA Poland w zakresie ochrony zdrowia konsumentów, dołączając znane marki o dużym potencjale. Decydujące znaczenie będzie miało nasze doświadczenie i silna pozycja w kanale farmaceutycznym”.

Aby rozszerzyć swoją globalną działalność w zakresie ochrony zdrowia konsumentów, STADA nabyła latem 2019 roku od GSK początkowo pięć marek kosmetyków do pielęgnacji skóry, w Europie oraz na wybranych rynkach w regionie Azji, Australii i Pacyfiku oraz Ameryce Łacińskiej. W lutym 2020 roku ogłoszono umowę z GSK dotyczącą dodania portfolio uznanych regionalnych marek z zakresu ochrony zdrowia konsumentów, głównie w krajach europejskich, w tym we Francji, Niemczech, Włoszech, Polsce, Rosji, Hiszpanii i Szwajcarii. Ta ostatnia transakcja obejmowała 15 marek, w tym Orofar, Cholinex, Venoruton na rynku polskim.

 

O firmie STADA Arzneimittel AG

STADA Arzneimittel AG ma siedzibę w Bad Vilbel w Niemczech. Spółka koncentruje się na dwufilarowej strategii, na którą składają się leki generyczne, w tym specjalistyczne farmaceutyki i produkty zdrowotne dla konsumentów bez recepty. Na całym świecie STADA Arzneimittel AG sprzedaje swoje produkty w około 120 krajach. W roku obrotowym 2019 STADA osiągnęła skorygowaną sprzedaż Grupy w wysokości 2.608,6 mln euro oraz skorygowany zysk przed odsetkami, podatkami, amortyzacją (EBITDA) w wysokości 625,5 mln euro. Na dzień 31 grudnia 2019 r. STADA zatrudniała 11.100 osób na całym świecie.

 

Dodatkowe informacje dla dziennikarzy:

STADA Arzneimittel AG / Media Relations / Stadastrasse 2-18 / 61118 Bad Vilbel – Niemcy

Telefon: +49 (0) 6101 603-165 / Fax: +49 (0) 6101 603-215 / E-Mail: press@stada.de

Lub odwiedź nas w Internecie pod adresem www.stada.com/press

Dodatkowe informacje dla uczestników rynku kapitałowego:

STADA Arzneimittel AG / Investor & Creditor Relations / Stadastrasse 2-18 / 61118 Bad Vilbel – Niemcy / Telefon: +49 (0) 6101 603-4689 / Fax: +49 (0) 6101 603-215 / E-mail: ir@stada.de

Lub odwiedź nas w Internecie pod adresem www.stada.com/investor-relations