STADA finalizuje przejęcie Modafenu i Acodinu

  • 02.10.2021

 W październiku zostało sfinalizowane przejęcie kilkunastu marek konsumenckich od Sanofi w 13 krajach Europy. W Polsce przejmowanymi markami są popularne Modafen i Acodin.

„To przejęcie wzmacnia pozycję STADA jako gracza z pierwszej piątki na europejskim rynku produktów zdrowotnych bez recepty, przyspiesza nasz rozwój i jest kolejnym dowodem na to, że STADA jest partnerem, do którego firmy same się zgłaszają celem współpracy” – skomentował CEO STADA Peter Goldschmidt  

„Rozległa sieć sprzedaży, marketingu i dystrybucji firmy STADA w całej Europie, wraz z długoletnią tradycją współpracy z farmaceutami umożliwi grupie skapitalizować lokalne dziedzictwo i rozpoznawalność 16 marek” - dodaje Steffen Wagner, Dyrektor ds. Rynków Europejskich STADA.

Transakcja nie obejmuje aktywów produkcyjnych ani pracowników.

Firma ma także zamiar zbadać potencjał synergii poprzez przeniesienie produkcji niektórych marek do istniejącej sieci łańcucha dostaw. Większość rocznych obrotów z nabytego portfolio jest obecnie osiągana we Francji, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech i Polsce. Połowa tej sprzedaży generowana jest przez marki związane z kaszlem i przeziębieniem, a około jednej trzeciej przez marki z obszaru derma.